fbpx

A pubok szabályozásának megváltozása áll a darts élvonalában történt generációváltás mögött?

Írta: BeerPorn.hu

2024-01-04 | 14:28 Hírek

A 2024-es PDC dartsvilágbajnokság döntőjét a 28 éves Luke Humphries és a 16 éves Luke Littler játszotta január 2-án. Az már a döntő előtt biztos, volt, hogy új bajnok állhat a dobogó tetejére, ugyanis a korábbi győztesek mind elbúcsúztak már a tornától.

Luke Humphires és Luke Littler (Fotó: Skysports.com)

A legjobb végül Humphries lett, aki zseniálisan játszott 2023-ban, három versenyt is megnyert, és a világranglista harmadik helyén szállt be a küzdelmekbe.

Mindkét versenyző igen fiatal, de az ezüstérmes Luke Littler kiváltképp – annyira, hogy még alkoholt sem tud vásárolni, amely (főleg korábban) igen fontos szerepet játszott a darts sportban. A Drinks Business ezzel kapcsolatban arról ír, hogy a fiatalok felemelkedése milyen remekül illusztrálja, mennyire fontosak a pubok a közösségek megteremtésében és az italpiaci változások mennyi mindenre kihatással vannak.

A cikk rámutat, hogy „a kocsmai szórakoztatás képes szó szerint élsportolókat nevelni”. Littler dartsozni nagyon korán kezdett el, annak köszönhetően, hogy szülei rendszeresen vitték kocsmai versenyekre, és hetente ötször edzett.

A dohányzás betiltása és a boltokban kapható olcsó szeszesitalok feladták a leckét a Nagy-britanniai pubok tulajdonosainak, akiknek alkalmazkodni kellett a megváltozó körülményekhez. A darts pedig óriási szerepet töltött be a szigetországban a pubok fennmaradásában. A Drinks Business szerint Littler remek példa arra, ahogy a fiatalabbakat alkohol nélkül tudták bevinni a kocsmákba.

Az Egyesült Királyságban a pubok 1995-ig tiltott zónának számítottak a 14 éven alattiak számára, így Littler karrierútja akkoriban még elképzelhetetlen lett volna.

A világbajnokság második helyezettje egyébként nem nagyon dőlhet hátra: a hét második felében már egy kocsmai darts tornán játszik.